BME TDK konferencia 2012. november 14.

2012.11.08 11:44 - adminisztrátor

A konferencia szervezése a Tehetséggondozó Támop projekt támogatásával megvalósított új TDK portálon keresztül történik.

Részletes program: http://tdk.bme.hu/

A 2012. évi egyetemi TDK konferencia szervezése a Tehetség TÁMOP projekt támogatásával kifejlesztett TDK portál segítségével történt.

A 2012. november 14-én megtartott konferencián 78 szekcióban 642 előadás hangzott el ,a résztvevő hallgatók száma pedig 780 volt.

A legjobb dolgozatok előadói a szekcióban elnyert elismerések mellett három különdíjban részesülhetnek: Rektori Különdíj, Pro Progressio Alapítvány Különdíja, Tehetség TÁMOP Különdíj.

Az új TDK portál a  következő funkciókat látja el:

-          kari szintű TDK konferenciák indítása

-          hallgatók dolgozatainak jelentkeztetése, dolgozatok elektronikus módon történő feltöltése, tárolása, kereshetővé   tétele (az összefoglalóhoz beállítható a képek feltöltésének lehetősége)

-          bírálók a dolgozatokat jóváhagyhatják

-          dolgozatok teljes körű adminisztrációja (szekcióba sorolás, esetleges módosítások a titkárok által)

-          szekció bizottság összeállítása

-          dolgozatok bíráltatása (egyedi bírálói lap készítése, bírálók dolgozathoz rendelése, bírálat online készítése akár a bíráló által, akár engedélyezés után a kari titkár által rögzítve a rendszerbe)

-          bírálatok publikálása a diák, a konzulens és a bizottsági tagok felé

-          a program publikálása

-          kiadvány készítése a dolgozatok alapján

-          szekció jegyzőkönyvek készítése

-          szekció és konferencia eredmények készítése (helyezések, szponzorok hozzárendelése, különdíjak)

-          szponzorok kezelése (felvétel, összegek meghatározása, logo feltöltés, kívánságok számontartása)

-          pénzek szétosztása hallgatói szinten

-          excel export a dolgozatokról

-          kari és szekció adminsztrátorok segítése (feladat lista, email exportok a felhasználókról)

-          Konferencia folyamatának szabályozása (regisztráció engedélyezése, dokumentum feltöltés engedélyezése, bírálat engedélyezése, végleges eredmény publikálása, dolgozat letölthetőségének szabályozása dolgozat szinten)

-          Állandó kari oldalak szerkesztése (GYIK, aktualitások, hírek, saját kari oldalak készítése)

-          Kari bizottság tagjainak szerkesztése

-          tanszékek, kari szintű témakörök kezelése

-          dolgozatok kereshetősége, listázása (a konferencia után lesz engedélyezve)

A munka szakmai tartalma kapcsolódik a "Új tehetséggondozó programok és kutatások a Műegyetem tudományos műhelyeiben" c. projekt szakmai célkitűzéseinek megvalósításához. A projekt megvalósítását a TÁMOP-4.2.2.B-10/1--2010-0009 program támogatja.
Infoblokk
ÚSZT